لیزر موهای زائد

اگر از راه های از بین بردن موهای زائد مثل موم، بند وخسته شده اید، لیزر موی زائد می تواند به شما کمک کند.

 

در این روش از نور متمرکز شده لیزر استفاده می شود که به داخل فولیکول مو نفوذ می کند. از لیزر می توان برای رفع موهای زائد بدن استفاده کرد، برای مثال دست، بازو، پا، لیزر زیر بغل بیکینی و ... . دقت دستگاه لیزر موهای زائد بسیار بالاست (این مسئله تا حد زیادی به دستگاه لیزر مورد استفاده بستگی دارد)، هر پالس از لیزر در کمتر یک ثانیه عمل کرده و در یک لحظه می تواند مقدار زیادی از موهای زاید را حذف کند.

 

در روش قطعی از بین بردن موهای زائد پرتو لیزر، با انرژی پایین برای ناتون سازی و تخریب فولیکول های رشد فعال مو به کار برده می شود.

مهم ترین مزایای لیزر رفع موهای زائد :

سازمان غذا و داروی آمریکا FDA و اتحادیه اروپا این تکنولوژی را برای کاهش دائمی موهای زائد تایید کرده است.

اصلاح کردن، موم انداختن، یا بند انداختن همگی روش هایی برای از بین بردن لیزر موهای زائد هستند اما دردناک و همراه با عوارض هستند و از همه مهم تر نتیجه دائمی نخواهند داشت. نتیجه از بین بردن موهای زائد با لیزر علاوه بر اینکه بدون درد صورت می گیرد، مراجعین را برای همیشه از شر موهای زائد خلاص می کنند.  

تنها پس از چند جلسه، فرد مراجعه کننده با یک پوست صاف دائمی روبرو می‌شود که دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های اضافی برای نگهداری این وضعیت مطلوب وجود نخواهد داشت.

تعداد جلسات مورد نیاز

 هر تار مو طی سه مرحله رشد می کند ولی تنها در فاز رشد فعال است که تراکم ملانین به اندازه ای که انرژی نورانی را در حد تخریب جذب می کند، می رسد. در هر مقطع زمانی فقط تعداد یک سوم از موها در این فاز قرار دارند، لذا حداقل ۴ تا ۶ جلسه برای از بین بردن موهای زائد با لیزر نیاز می باشد. بهترین کاندیدهای لیزر موهای زائد اشخاصی با موهای تیره و رنگ پوست روشن هستند، گاهی اشخاص دارای پوست تیره یا رنگ موهای روشن نیازمند جلسات بیشتری برای رفع موهای رائد می باشند. معمولاً قبل و در بین جلسات لیزر مو  نباید از روش هائی از قبیل بند انداختن یا کندن موهای زائد استفاده کرد. از انجام این قبیل اقدامات حداقل دوهفته قبل از جلسه ی لیزر درمانی اجتناب کنید و موهای ناحیه مورد نظر را فقط باید با تیغ اصلاح کرد.